spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВиница: Концерт на „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“

Виница: Концерт на „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“

Живот по ноти. Прекрасно претставување на учениците по клавир во класата на професор Гоце Данилов.

Во изложбениот салон „Венеција“ вчера вечер, Музички центар -MOZZARTINO, оддржа концерт со учениците по клавир. Присутните имаа можност да ги слушнат и да уживаат во прекрасните изведби на учениците, да го почуствуваат музичкиот и позитивен флуид што кружи околу овие деца. Гости на концертот и поддршка на учениците беше „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“, кои со својот Проф. Гоце Данилов го освоија првото место на државниот натпревар на бендови, одржан во Валандово. На сите учесници на концертот им посакуваме многу успех и уште многу концерти. Општина Виница со гордост ги поддржува настаните од ваков карактер, се надеваме дека ќе ги има уште многу и во уште поголем интензитет.

 

 

 

Извор: Општина Виница 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...