HomeСамостојни органиСамостојни државни органиДКСК: Реализација на обука за основна комуникација

ДКСК: Реализација на обука за основна комуникација

Вработени во Секретаријатот на Државната комисија за спречување на корупцијата на 24.10.2023 година учествуваат на Обука за основна комуникација, во организација на ИПА проектот „Владеење на правото“. Целта на оваа обука беше на учесниците да им се обезбедат зголемени вештини и поголема доверба во нивната способност ефективно да комуницираат во работата, запознавање со нови практични алатки и техники за поддршка на нивната комуникација, зголемена способност за прилагодување на нивната комуникација и зголемување на влијанието на пораките и подлабоко разбирање на влијанието на невербалниот јазик.

Обуката се одржа во хотел Парк во Скопје, а предавач беше Susanne Hedin, Шведски експерт за реторика и комуникација со повеќе од 20 години искуство во областа.

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...