spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Стипендии за студенти, дипломирани лица и истражувачи во Република Австрија

МОН: Стипендии за студенти, дипломирани лица и истражувачи во Република Австрија

Министерството за образование и наука информира дека Сојузното министерство за образование, наука и истражување на Република Австрија повторно доделува стипендии за студенти, дипломирани лица и истражувачи за студиската година 2024/2025.

 

Повеќе информации, односно конкурси за австриски стипендии можат да се најдат на следната интернет адреса:

 

www.grants.at  (на германски и англиски јазик)

Извор: Министерство за образование и наука

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...