spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: “Коцката” целосно заминува во историјата

Бутел: “Коцката” целосно заминува во историјата

Градоначалникот Дарко Костовски заедно со директорот на Центарот за развој на Скопски плански регион г.Јане Мицевски, го потпишаа договорот за реконструкција на улицата “Александар Урдаревски”.

Ова е и последната делница во должина од 660 метри од “коцката” којашто наскоро ќе биде промената и ќе биде поставен асфалт.

“Коцката” е значајна делница за општина Бутел низ која се движат и гравитираат голем број на граѓани.

 

 

 

 

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...