spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Средба на Министерот Тошковски со амбасадорката на Република Грција

МВР: Средба на Министерот Тошковски со амбасадорката на Република Грција

Денес Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски оствари средба со амбасадорката на Република Грција Н.Е. Софија Филипиду.

На средбата беа потврдени заложбите за унапредување на меѓусебната соработка, особено во областа на безбедноста и полициската соработка.

Министерот Тошковски го презентираше наследениот проблем со недостатокот на обрасци за патни исправи и предложи мерки за негово решавање.

Извор: Министерство за внатрешни работи

Прочитајте

МСПДМ: Средба на министерот Лимани со францускиот амбасадор, Сирил Бомгартнер

0
Министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани денеска оствари средба со амбасадорот на Француската Република, Н.Е. Сирил Бомгартнер, на која што упати...