spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМИОА: Работата во институцијата ќе продолжи без пречки и ќе произведе корисни...

МИОА: Работата во институцијата ќе продолжи без пречки и ќе произведе корисни резултати

Министерот за информатичко општество и администрација Наим Бајрами направи обиколка во МИОА со цел да ги поздрави вработените, како и одблиску да се запознае со тековните активности и реализацијата на проектите.

Министерот Бајрами им порача дека работата во институцијата ќе продолжи без пречки и дека позитивниот дух кај колегите е тој што ќе донесе продуктивност и корисни резултати и за тимот и за граѓаните.

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...