spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиДЗС: Енергија, декември 2023 година

ДЗС: Енергија, декември 2023 година
Електрична енергија, природен гас, јаглен и нафтени продукти, декември 2023 годинаСпоред податоците на Државниот завод за статистика, во декември 2023 година, вкупната потрошувачка по видови енергенти изнесува: 782 159 МWh електрична енергија, 29.352 мил. нм3 природен гас, 463 780 тони јаглен и 99 968 тони нафтени продукти.Бруто-домашното производство на електрична енергија учествува со 72.0 % во бруто-домашната потрошувачка на електрична енергија, додека 99.7 % од вкупната потрошувачка на јаглен се употребени за производство на електрична енергија.  Преземи го соопштението во целост

   Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

Извор: Државен завод за статистика

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...