spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Стипендии за додипломски, магистерски и докторски студии во Индија за ...

МОН: Стипендии за додипломски, магистерски и докторски студии во Индија за 2024/25 година

Министерството за образование и наука информира за можноста студенти од Северна Македонија да добијат стипендија за студирање во Индија.

Индискиот Совет за културна соработка ( ICCR) во рамки на Lata Mangeshkar Dance & Music Scholarship Scheme обезбедува стипендии за Северна Македонија за студирање во Индија на индиските Универзитети за академската 2024-25 година. Студиите кои се нудат се во областа на индиски танц, музика, тетар, изведувачки уметности, скулптура, индиски јазик, индиска кујна и сл.

Крајниот рок за пријавување е до 30 април 2024 година.

Подетални информации може да се најдат на веб страницата: http://a2ascholarships.iccr.gov.in 

Извор: Министерство за образование и наука

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...