spot_imgspot_img
HomeОпштиниВелес: Реновираната спортска сала во Гимназијата и хемиското училиште пуштена во употреба

Реновираната спортска сала во СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и ССОУ „Димитрија Чуповски е ставена во функција со пријателски натпревар во одбојка помеѓу ученички од двете средни училишта.

Сегашните и идни генерации ќе можат да ги користат бнефитите од целосно реконструираната спорстка сала.

Освен реновирањето на салата обезбедени се и шкафчиња во кои учениците ќе можат да ги оставаат своите учебници и училишни материјали.

Општина Велес континуирано инвестира во училиштата и иднината на младите.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0