spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Задоволство е да се решаваат проблемите на граѓаните

Бутел: Задоволство е да се решаваат проблемите на граѓаните

Вчера, работниот ден на тимот на градоначалникот Дарко Костовски траеше до 21:30 часот.

Беа претставени педесетина проблеми на граѓаните, голем број беа решени веднаш, некои ќе се решаваат тековно.

Во општина Бутел се воведе систем со кој ниту еден граѓанин нема да биде изоставен од соодветен стручен одговор или решение.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...