spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Заврши субвенционирање на велосипеди и електрични тротинети

Карпош: Заврши субвенционирање на велосипеди и електрични тротинети

Ве известуваме дека предвидените средства од  850.000 денари за субвенционирање при купување на нов велосипед и електричен тротинет се целосно исцрпени.

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...