spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Задоволните лица на граѓаните се најголем мотив

Бутел: Задоволните лица на граѓаните се најголем мотив

Општина Бутел продолжува со инвестирање во проекти, со цел решавање на децениските проблеми на граѓаните.

Со ова асфалтирање се реконструираше патната инфраструктура како никогаш досега.

Во наредниот период ќе се асфалтираат останатите улици во сите населени места кои се опфатени со оваа фаза.

Градежната офанзива се одвива со силна динамика.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...