spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Исчистена уште една голема дива депонија во пределот на Градските гробишта

Бутел: Исчистена уште една голема дива депонија во пределот на Градските гробишта

Општина Бутел продолжува со чистење на сите места во општината каде што е потребно.

На барање на граѓаните, иако не е под надлежност на Општина Бутел во пресрет на големиот празник Задушница, исчистена е големата депонија на автобуската станица на јавниот градски превоз како и околните улици во близина на Градските гробишта.

Ова е депонија која е создадена на јавна градска површина и Град Скопје не превземаше никакви активности за расчистување.

Граѓаните на Општина Бутел заслужуваат да живеат во здрава и чиста средина.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...