spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Нов Сообраќаен режим на улицата „Македонски Просветители“

Охрид: Нов Сообраќаен режим на улицата „Македонски Просветители“

Oд утре  15.03.2024 година (петок) стапува на сила нов режим на сообраќај на улица „Македонски Просветители“ со кој истата станува еднонасочна на потегот од крстосницата со улица „Димитар Влахов“ до крстосницата со улица „Партизанска“.

Се молат учесниците во сообраќајот да се придржуваат на новопоставената сooбраќајна сигнализација.

Извор: Општина Охрид

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...