spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Ќе се уредува просторот позади новоизградениот кеј

Велес: Ќе се уредува просторот позади новоизградениот кеј

Ќе се оплеменува просторот позади новоизградениот кеј од десната страна на реката Вардар. Изготвено е идејно решение со кое просторот помеѓу мостот „Гемиџии“ и Мало мовче ќе се уреди во зелено катче за посетителите, со урбана опрема и детско рекреативно катче. Еден дел од просторот ќе биде наменет и за паркинг места. Граѓаните ќе добијат уште едно уредено катче за одмор и релаксација.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...