spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeUncategorizedКарбинци: Договор за соработка и подршка во управувањето со посебните текови на...

Карбинци: Договор за соработка и подршка во управувањето со посебните текови на отпад на единиците на локалната самоуправа

потпиша Договор за соработка и подршка во управувањето со посебните текови на отпад на единиците на локалната самоуправа.

Започнуваме со собирање и селектирање на електричен и електронски отпад!

Оваа иницијатива претставува значаен чекор кон заштитата и одржливоста на животната средина во нашата општина,

заеднички можеме да придонесеме кон подобрување на состојбата на животната средина и остварување на одржливи практики кои ќе имаат долготрајни и позитивни ефекти.

Извор: Општина Карбинци

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...