spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВевчани: Целосна реконструкција на улицата “Дејков мост – Детска градинка”

Вевчани: Целосна реконструкција на улицата “Дејков мост – Детска градинка”

15.02.2024 година започаа градежните работи за целосна реконструкција на улицата “Дејков мост – Детска градинка”.   

Извор: Општина Вевчани

Прочитајте

Карпош: ,,Водно во Карпош-Карпош на Водно“ на КЦК

0
Во организација на Креативниот центар-Карпош, денеска, во дворот на ООУ,,Вера Циривири-Трена “, се одржа завршниот настан од проектот насловен ,,Водно во Карпош-Карпош на Водно“....