spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниАрачиново: Донација од Општина Бахчелиевлер Р.Турција

Арачиново: Донација од Општина Бахчелиевлер Р.Турција

Една од најразвиените Општини во Турција, Oпштина Бахчелиевлер додели донација за Општина Арачиново пред неколку месеци, која вклучува  канти за отпад, дрвени седишта, облека и спортска опрема.

По состанокот помеѓу градоначалникот на Арачиново Ридван Ибраими со Градоначалникот на Бахчеливер д-р Хакан Бахадир, беа обезбедени две детски игралишта. Градоначалникот на Арачиново изразува специјални благодарности за поддршката на нашата Општина од Општина Бахчелиевлер од Република Турција.

Извор: Општина Арачиново

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...