spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрадско: Асфалтирана улицата “Борис Трајковски” и дел од улицата “Панко Брашнаров”

Градско: Асфалтирана улицата “Борис Трајковски” и дел од улицата “Панко Брашнаров”

Заврши асфалтирањето на дел од улицата “Борис Трајковски” и дел од улицата “Панко Брашнаров” во должина од 410 метри.

Дел од средствата се обезбедени од Бирото за регионален развој, а дел од Буџетот на општина Градско.

Извор: Општина Градско

Прочитајте