spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: „Црвенкапа“ за Најмладите

Велес: „Црвенкапа“ за Најмладите

Во рамки на тетатарскиот фестивал на комедија „5РЕ“ , се одигра претставата за деца „Црвенкапа“ на Театар за деца и младинци. Најмладите имаа можност да ја проследат омилената приказна за Црвенкапа а возрасните се потсетија на доживувањата од детството.

Собраните средства од претставата се наменети за хумани цели, ќе бидат донирани на нашиот сограѓанин Александар Планојевиќ.

Фестивалот „5РЕ’ продолжува во четврток, 27 март, со претставата на велешкиот театар „Вечера за глупаци“.

ПОГЛЕДНЕТЕ👀👈

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...