spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Денот на шегата

Велес: Денот на шегата

Априлијада во Велес. Денот на шегата 1 Април ќе помине во знакот на детскиот џагор, шарени маски и многу насмевки кај децата од основнните училишта и од градинката „Димче Мирчев.

Веселиот настан  ќе се случи во понеделник, 1 април, во Амфитеатарот, со почеток во 12 часот. Низ првоаприлската приказна децата ќе ги водат Стефан од Дајте музика и Круела Де Вил. Од сите маски ќе се изберат најдобрите и најкреативните.

Деца, вклучете ја на најјако вашата имагинација, ставете ги најубавите маски и бидете дел од првоаприлската забава.

Извор: Општина Велес

ПРЕТХОДНА ОБЈАВА
СЛЕДНА ОБЈАВА

Прочитајте