spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЈегуновце: Министерот за внатрешни работи Тошковски во работна посета на општината

Јегуновце: Министерот за внатрешни работи Тошковски во работна посета на општината

На ден 07.03.2024 година Министерот за внатрешни работи г-дин Панче Тошковски оствари работна посета на општина Јегуновце.

Тој најпрво ја посети полициската станица во Јегуновце и одржа работен состанок со раководството каде разговараа за тековните активности и проблеми во работењето.

Потоа, оствари средба со првиот човек на општина Јегуновце г-дин Димитар Костадиноски.

На средбата беше дискутирано на повеќе теми, разменети беа повеќе меѓусебни мислења за успешна соработка и подобрување и напредок на состојбите во општина Јегуновце.

Извор: Општина Јегуновце

Прочитајте

Велес: Реконструкција на улицата „Луј Пастер“

0
Целосно ќе се реконструира улицата „Луј Пастер“. Во тек се подготвителни зафати за отпочнување на реконструкцијата на улицата, се руши потпорниот ѕид со цел...