HomeОпштиниЈегуновце: Министерот за внатрешни работи Тошковски во работна посета на општината

На ден 07.03.2024 година Министерот за внатрешни работи г-дин Панче Тошковски оствари работна посета на општина Јегуновце.

Тој најпрво ја посети полициската станица во Јегуновце и одржа работен состанок со раководството каде разговараа за тековните активности и проблеми во работењето.

Потоа, оствари средба со првиот човек на општина Јегуновце г-дин Димитар Костадиноски.

На средбата беше дискутирано на повеќе теми, разменети беа повеќе меѓусебни мислења за успешна соработка и подобрување и напредок на состојбите во општина Јегуновце.

Извор: Општина Јегуновце

Карпош: Реконструкција на оштетените клупи на плоштадот Дафина

Општина Карпош повторно испрати екипи на теренот за да ја санираат оштетената урбана опрема на плоштадот Делфина во населбата Влае, која тенденциозно се уништува...