spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Јавен повик

Велес: Јавен повик

Во пресрет на Велигденските празници Општина Велес ќе организира Велигденски базар. По тој повод се повикуваат сите заинтересирани граѓани, правни и физички лица, да поднесат барање за тезга во Граѓански сервис центар. Заедно со барањето правните лица треба да достават копија од тековна состојба, додека физичките лица треба да достават копија од лична карта. Барањата можат да се достават најдоцна до 15 април. Велигденскиот базар ќе трае од 22 до 30 април во Младински парк.

Извор: Општина Велес

Прочитајте