spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Комплекс УЗУС со нов лик

Велес: Комплекс УЗУС со нов лик

Се уредува просторот околу зградите во комплекс УЗУС. Градоначалникот Марко Колев заедно со службите изврши увид на подготвителните земјени зафати. Покрај уредувањето на просторот ќе биде променета и подземнтата водоводна и атмосферска инфраструктура.

Со оваа инвестиција граѓаните од овој дел на градот ќе добијат модерно и функционално катче опремено со детски реквизити, урбана опрема и зелени оази за одмор и рекреација на посетитетлите. Проектот се реализира со финансиски средства од буџетот на Општина Велес во соработка со Бирото за регионален развој.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...