spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Спортскиот комплекс во Дворови со нов лик

Велес: Спортскиот комплекс во Дворови со нов лик

Спортскиот комплекс во населба Дворови под Железен мост го добива својот лик. Двата спортски терени за фудбал и кошарка се завршени, а во наредниот период следува изведба на фитнес зона, опремување на детското катче со реквизити, поставување на вештачка карпа и уредување на патеката за трчање. Просторот ќе биде надополнет со зелени оази и урбана опрема за одмор и рекреација на сите посетители.

Општина Велес продолжува си инвестиции во спортот а преку него и во здравјето на граѓаните.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Велес: Реконструкција на улицата „Луј Пастер“

0
Целосно ќе се реконструира улицата „Луј Пастер“. Во тек се подготвителни зафати за отпочнување на реконструкцијата на улицата, се руши потпорниот ѕид со цел...