spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Започнува реконструкцијата на спортско -рекреативниот комплекс во населба Превалец

Велес: Започнува реконструкцијата на спортско -рекреативниот комплекс во населба Превалец

Започнаа градежните зафати за реконструкција на спортско-рекреативниот комплекс во населба Превалец. Се реконструираат спортските терени и ќе се поставува нова урбана опрема. Активностите се одвиваат согласно предвидената динамика со што по завршувањето на градежните работи и уредувањето на просторот жителите од овој дел на градот ќе добијат убаво, модерно и функционално катче за спорт и рекреација.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...