spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБогданци: Известување

Богданци: Известување

Ги известуваме граѓаните дека во Понеделник, 27-ми Мај, ќе се работи на реконструкција на водоводната мрежа на улицата Максим Горки во Богданци. Затоа во периодот од 10.00 до 13.00 часот улица „Маршал Тито“ од автобуската станица до „Максим Кафе“ ќе биде затворена за сообраќај.

Повикуваме на разбирање и почитување на поставената сообраќајна сигнализација

Извор: Општина Богданци

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...