spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Се асфалтира крак од Палмиро Тољати и нов паркинг во...

Гази Баба: Се асфалтира крак од Палмиро Тољати и нов паркинг во Ченто

Вршевме асфалтирање на крак од улица Палмиро Тољати и нов паркинг.

Продолжуваме со инвестициите во патната инфраструктура. Ќе асфалтираме повеќе од 30 локални улици насекаде низ општината.

На овој дел од Ченто се инвестира во инфраструктурата за прв пат по цели 60 години.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Пробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

0
На 21.06. 2024 (петок) во раните утрински часови предвидено е прво авионско третирање на територија на општина Пробиштип. Акцент при прскањето ќе биде ставен на Пробиштип и...