spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Градиме нов паркинг во Автокоманда

Гази Баба: Градиме нов паркинг во Автокоманда

Во тек се градежните активности за изградба на нов паркинг простор со павер елементи на улицата Бапчор во населбата Автокоманда, а наскоро ќе започнеме со изградба на нов паркинг простор на улица Габреш.

Продолжува реализацијата на проекти со цел решавање на проблемот со недостатокот на паркинг места во Автокоманда.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте