spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниМакедонски Брод: Манифестација SAMOKOV EXTREME

Македонски Брод: Манифестација SAMOKOV EXTREME

Викендов на 01 и 02.06.2024 година во с.Самоков, се одржа манифаестацијата SAMOKOV EXTREME. Манифестацијата ја организираше Општина Македонски Брод во соработка со граѓанскиот сектор, односно со ФАК од Прилеп. На едно место беа собрани вљубеници во адреналинскиот спорт од сите краишта на републикава и надвор од неа.

         

Комплетно известување за манифестацијата и слики од неа можете да погледнете на следниот ЛИНК.

Извор: Општина Македонски Брод

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...