spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниМакедонски Брод: Соопштение

Македонски Брод: Соопштение

Им се соопштува на граѓаните на Општина Македонски Брод дека на ден 07.06.2024 година (петок), на територијата на Македонски Брод, екипа од Центарот за јавно здравје – Прилеп, ќе спроведе ларвицидна дезинсекција. Со дезинсекцијата ќе бидат опфатени површини како во градското подјачје, така и на периферијата од градот.

         

Покрај ларвицидната дезинсекција ќе се спроведува и превентивна дератизација. Дератизацијата ќе се изведува со користење на отровни мамци (родентициди), а предмет на третирање ќе биде подземниот канализационен систем на градот.   

Извор: Општина Македонски Брод

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...