spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Како никогаш досега, одлучно и решително се решаваат барањата на граѓаните

Бутел: Како никогаш досега, одлучно и решително се решаваат барањата на граѓаните

Општина Бутел започнува со голема реконструкција на некои од клучните и големи сообраќајници во општината.

Улица “Хо Ши Мин” во должина од 907 метри и површина 5710 метри квадратни.
Улица “Натанаил Кучевишки” во должина од 415 метри и површина од 2490 метри квадратни.
Улица “Бетовенова” во должина од 363 метри и површина од 2500 метри квадратни.
Улица 1558 во должина од 658 метри и површина 4600 метри квадратни.
Улица “Симче Настевски” во должина од 346 метри и површина од 2900 метри квадратни.
Улица “Киро Димишков” во должина од 479 метри и површина од 3700 метри квадратни.

Ќе бидат асфалтирани и над 30 помали улици.

Локалната самоуправа инвестира во нова безбедна патна инфраструктура во вкупна должина од 3168 метри и нова асфалтна површина од 21900 метри квадратни.

За модерна општина Бутел.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...