spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: 3000 денари за секое ПРВАЧЕ

Гази Баба: 3000 денари за секое ПРВАЧЕ

Ги повикуваме сите семејства кои имаат запишано прваче во општинските основни училишта во Општина Гази Баба за учебната 2024/2025 година да аплицираат за добивање на финансиска поддршка во висина 3000 денари.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...