spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Тендерот за Клиничката болница во Штип подготвен, се очекува наесен да...

МЗ: Тендерот за Клиничката болница во Штип подготвен, се очекува наесен да почнат градежните активности

Министерот за здравство д-р Арбен Таравари, заедно со премиерот Христијан Мицкоски ја посетија Клиничката болница Штип, каде посочија дека изградбата на новиот објект е приоритет на Владата, подготвен е тендерот и наесен се очекува да почнат градежните активности за оваа болница.

– Има иницијатива да се објави повторно тендер за фирма која ќе работи на штипската клиничка болница, само треба да се усогласиме да добиеме дозвола од Министерството за финансии. Ако добиеме дозвола, јас се надевам дека многу брзо процедурата да се објави и да започнат повторно постапките, изјави Таравари.

Извор: Министерство за здравство

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...