spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМНРТ: Средба Муцунски - Вал

МНРТ: Средба Муцунски – Вал

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски се сретна со Килиан Вал, шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

На средбата беше потврдена континуираната и долгогодишна соработка со ОБСЕ во различни области опфатени со мандатот на Мисијата.

Соговорниците разменија мислење за актуелните аспекти од работењето на Мисијата на ОБСЕ и во таа насока заеднички беше реафирмирана определбата за продолжување на активностите и натамошно фокусирање на проектите во поддршка на реформските процеси на новата Влада.

Извор: Министерство за надворешни работи и надворешна трговија

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...