spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЕТ: Министерот Дурмиши одржа средба со косовскиот амбасадор

МЕТ: Министерот Дурмиши одржа средба со косовскиот амбасадор

Министерот за економија и труд, Бесар Дурмиши оствари средба со амбасадорот на Република Косово во нашата држава Флоријан Ќехаја

Амбасадорот упати честитка до новата Влада и до министерот Дурмиши за неговото преземање на фунцијата министер за економија и труд.

На средбата беа разменети мислења за можностите за продлабочување на билатералната и регионалната соработка.

Министерот Дурмиши изрази очекување дека позитивниот тренд во развојот на економските односи со Косово, како наш значаен трговски партнер, ќе продолжи и во иднина.

Извор: Министерство за економија и труд

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...