HomeОпштиниГази Баба: Доделени грантови за финансиска поддршка на студенти иноватори

Гази Баба: Доделени грантови за финансиска поддршка на студенти иноватори

Вчера во просториите на општина Гази Баба ги доделивме грантовите за финансирање на студенти иноватори.Целта на овој проект е поттикнување на студентите слободно да размислуваат и да наоѓаат креативни решенија за проблемите и прашањата со кои се соочуваат.

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски се обрати пред присутните, ги охрабри и поттикна студентите да бидат иновативни и креативни, а поддршката на општината ќе ја имаат и во иднина во реализација на нивните проекти.

Извор: Општина Гази Баба

Карпош: Наставниците ќе ја зајакнуваат Сујбер Безбедност

Во рамки на основните училишта „Братство“, „Војдан Чернодрински“ и „Аврам Писевски“ од 15-ти до 17-ти април се одржа обука, на која активно учествуваа 47...