HomeОпштиниГази Баба: Добиено Специјално возило за собирање и коморесирање на смет

Гази Баба: Добиено Специјално возило за собирање и коморесирање на смет

Продолжува напредокот и модернизацијата на Јавното комунално претпријатие Гази Баба 2007.

Заврши набавката на новото специјално возило за собирање и коморесирање на смет кое ќе овозможи поефикасно собирање на сметот од јавните површини.

Вредноста на набавеното возило е 3.000.000 денари.

Набавката на возилото е уште еден показател за нашата решителност да обезбедиме здрава и чиста животна средина.

Ова не е единствената инвестиција која се реализира во ЈКП Гази Баба. Пред половина година извршивме набавка на вакум цистерна за чистење на фекална канализација, камион кипер со носивост до 1200 килограми, теренско мозило Мазда камионет и нисконосечна приколка со носивост до четири тона.

Развојот на ЈКП Гази Баба ќе продолжи и во следниот период!

Извор: Општина Гази Баба

МЗ: Нова Медицинска опрема во КБ Битола

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари ја посети Клиничката болница во Битола по повод обезбедена нова медицинска опрема за унапредување на третманот на пациентите. Продолжуваме...