spot_img

Куманово: К4 доби нов урбан лик

ОпштиниКуманово: К4 доби нов урбан лик

Најчитано

Градоначалникот на општина Кумановo Димитриевски  беше дел од еднодневниот настан “Графити фест”, за првпат организиран од општината преку Фондација за култура и спорт Куманово и жителите на комплексот згради К4 на “Октомвриска револуција”.

Десет млади уметници од Куманово, Скопје и Битола цртаа графити на sидовите на станбените згради во комплексот, на површина од 150 м2. Во рамките на уредување на овој дел од градот, беа засадени и садници од ЈП “Чистота и зеленило”-Куманово.

Извор: Општина Куманово 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе