spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКочани: Ќе се асфалтира кружниот тек кај Шумското стопанство

Кочани: Ќе се асфалтира кружниот тек кај Шумското стопанство

В сабота, 22 мај, во периодот од  8 до 16 часот, поради асфалтирање на кружниот тек кај Шумското стопанство, сообраќајот по булеварот „Тодосија Паунов“ ќе има изменет режим.

На потегот од Железничката станица до ОУ „Малина Попиванова“ десниот коловоз (од Кочани кон Оризари) ќе биде затворен за сообраќај, а левиот коловоз ќе се користи за сообраќај во двата правца.

Се повикуваат учесниците во сообраќајот да бидат стрпливи, внимателни и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Извор: Општина Кочани 

Прочитајте

АПЈ: Започна обуката на преведувачи и лектори по албански јазик

0
Како и претходните години, така и оваа година започна обуката на административни службеници, кои работат како преведувачи и лектори на албански јазик во нивните...