spot_img
spot_img

Додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка, само ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага

Политички партииДодека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна...

Најчитано

Цела македонска јавност гледа, додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка од цела ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага.

Државата ги исполни сите критериуми за почеток на преговорите, сега Европската унија е на потег, да го испорача ветеното.

Наместо да се приклучи со поддршка, Мицкоски, Николовски и неговата ВМРО ДПМНЕ се молат и прават сé` Република Северна Македонија да не успее.

Но, залудно Николовски и ВМРО ДПМНЕ навиваат против Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ.

Александар Николовски извор на лажни вести, демантиран од странски амбасади, одамна го изгубил кредибилитетот како политичар.

Тој на јавноста прво треба да и одговори која и каква е неговата улога во случајот “кавијар дипломатија”.

Како послушник на Никола Груевски токму тој заедно со неговиот шеф Мицкоски се виновни за 11 годишната меѓународна изолација на државата.

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000