spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииСДСМ: Губитникот Мицкоски на браникот на криминалот и насилството

СДСМ: Губитникот Мицкоски на браникот на криминалот и насилството

ВМРО-ДПМНЕ и губитникот Христијан Мицкоски се на браникот на криминалот и насилството. Тоа што ги бранат насилниците, кои на најцрниот ден за македонската демократија, 27 април 2017 година упаднаа во Парламентот и се обидоа да убијат пратеници, новинари и вработени во собраниските служби, е срамно.

Насилниците зад кои стои ВМРО-ДПМНЕ дивееја низ храмот на демократијата, пред камери тепаа пратеници, кршеа, уништува, се обидоа да ја погазат волјата на народот и ја доведоа државата на раб на граѓанска војна, не го бранеа Уставот, туку ја бранеа фотелјата на бегалецот од правдата Никола Груевски.

Но, Мицкоски кој е остаток од мрачното, режимско минато, нема да го одбрани криминалот.

Одговорност за сите криминали, вклучително и за организаторите на крвавиот четврток мора да има и ќе има.

Деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ се поразени на избори шест пати за четири години.

Граѓаните не за криминал и насилство, не се за лицемерие, лаги и блокади, затоа ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе остане во опозиција.

Извор: СДСМ

Прочитајте