spot_img

Охрид: Да се отстранат пловните објекти кај Сараиште

ОпштиниОхрид: Да се отстранат пловните објекти кај Сараиште

Најчитано

Општина Охрид по втор пат упатува апел до сопствениците на пловните објекти истите да ги отстранат  од брегот кај плажата  „Сараиште“ со цел навремено расчистување на плажата  која  се очекува   претстојново лето  да е посетена од  охриѓани и   туристи од земјава и соседството.

Воедно  доколку  пловните објекти  не бидат отстранети во најкраток временски период   тоа ќе го направат надлежните служби  на трошок на сопствениците.

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе