spot_img
spot_img

Охрид: Градоначалникот Георгиески оствари средба со организаторите на Спортската манифестација „Охрид трчат“

ОпштиниОхрид: Градоначалникот Георгиески оствари средба со организаторите на Спортската манифестација „Охрид трчат“

Најчитано

Градоначалникот Константин Георгиески оствари средба со организаторите на Спортската манифестација „Охрид трчат“, која годинава по петти пат ќе се одржи во Охрид на 6-ти јуни.

На средбата се разговараше за подготовките за овогодинешното издание како и за деталите на сите предвидени настани во рамки на програмата. Исто така беше разговарано и за организацијата на традиционалната Панел дискусија,  посветена на спортскиот туризам, на која свое учество ќе има и градоначалникот Георгиески.

Организаторите на манифестацијата на градоначалникот му доделија Плакета во знак на благодарност за поддршката која Општина Охрид ја обезбедува за одржување на овој спортски настан.

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000