Битола: Градежни активности на улиците Ѓорѓи Ѓорѓиев Џоџа и Пробиштип

ОпштиниБитола: Градежни активности на улиците Ѓорѓи Ѓорѓиев Џоџа и Пробиштип

Најчитано

Од  29.05.2021, започнуваа градежните активности на улиците „Ѓорѓи Ѓорѓиев Џоџа“ и улицата „Пробиштип“, каде ќе се врши реконструкција на водоводната и канализационата мрежа, по што ќе следува реконструкција на коловозот.

Со цел непречено одвивање на градежните активности, се известуваат жителите на овие улици, дека неопходно е да ги отстранат возилата од наведените улици.

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе