HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ е симбол за криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминалот и корупцијата, партија заглавен во режимската матрица што ја влечеше државата надолу.

Половина од поранешното и дел од актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно е по судовите, под обвинија и пресуди за сторени тешки кривични дела.

Затоа е јасно зошто оваа партија брани криминалци и зошто Мицкоски е единствен на браникот на криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ нема право, нема кредибилитет да зборува за правда и владеење на законите.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ можат да се обидуваат да конструираат случаи, но тоа нема да го смени фактот одбраната на криминалот е нивната единствена агенда.

Се додека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бранат криминал и шират лажни вести, се до тогаш ќе бидат поразувани од граѓаните.

Извор: СДСМ

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...