АМС: „Децата сакаат да спортуваат, да им го овозможиме тоа”

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: „Децата сакаат да спортуваат, да им го овозможиме тоа”
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

„Децата сакаат да спортуваат, да им го овозможиме тоа”, е мотото под кое, денес, на спортскиот терен на АРМ во Градски Парк се одржа спортски настан со учество на деца од повеќе скопски училишта од различни возрасни категории. Во спортските игри учествуваа и ученици со посебни потреби.

 

Настанот го организираше Сојуз на училишен спорт на Скопски регион, со поддршка на Агенцијата за млади и спорт.

Масовниот одзив го поздрави претседателот на Федерацијата за училишни спортови Проф. д-р Александар Туфекчиевски и раководителот на Сектор спорт при Агенцијата за млади и спорт Огнен Стојановски.

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img