spot_img
spot_img

Битола: Осветени темелите на црквата Св Талалеј

ОпштиниБитола: Осветени темелите на црквата Св Талалеј

Најчитано

Во месноста Билјаник, во населбата Горно Оризари во Битола беа осветени темелите на црквата Св. Талалеј.

На настанот присуствуваше градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, градоначалникот на Општина Новаци Љубе Кузманоски, директорот на ЈП „Комуналец“ Панде Богоевски и бројно месно население.

Чинот на осветувањето го водеше неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Петар.

Извор: Општина Битола 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000