Ѓорче Петров: Три нови урбани скверови

ОпштиниЃорче Петров: Три нови урбани скверови

Најчитано

На две локации во Хром и една во Даме Груев, со средства од Буџетот, општината гради мали јавни паркови.

На овие јавни површини ќе се постави дрвена конструкција со иновативно осветлување, кружни клупи, корпи за отпадоци, патеки а целиот простор  дополнително ќе се облагороди со дрва и зеленило.

Со урбаните скверови се создаваат  нови зелени површини а жителите на Ѓорче Петров  добиваат уште едно место за дружба, одмор и релаксација.

Изградбата на ваков тип на урбани скверови ќе продолжи и во другите урбани заедници.

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе